Kukkur: pere ja palgatöö kõrvalt ettevõtjaks

Kukkur: pere ja palgatöö kõrvalt ettevõtjaks
Autor

Mikk Vainik Kukkur.ee-st võttis vastu otsuse käivitada ettevõte parasjagu siis, kui tema perre oli lisandunud juurdekasvu. Pere ja palgatöö kõrvalt ettevõtte käivitamine nõuab küll väga head ajaplaneerimise oskust, kuid on võimalik igal juhul!

Viimastel nädalatel on olnud aktuaalne teema, kuidas eestlased tegelevad palgatöö kõrvalt ka ettevõtlusega.

Ühelt poolt on see hea võimalus lisaraha teenimiseks, teiselt poolt ka eneseteostuseks ja kes teab – ehk kasvab mõnest tasa-ja-targu alustanud ettevõtmisest välja äri, mis pakub tulevikus tööd ka teistele inimestele. Mikk Vainiku (29) ja Tomek Tosina (29) asutatud Kukkur.ee on suurepärane näide sellest, kuidas ettevõtte käivitamine on võimalik palgatöö ja pere kõrvalt. Vestlesime Mikuga, et teada saada, miks ta ettevõtja tee ette võttis ja mis on tema eesmärk ettevõtjana.

Kukkur.ee sai alguse isiklikust probleemist. Probleemist, et Eestis ei müüda häid ja nutikaid rahakotte. Rahakottide turul nähti potentsiaali küll ja nii juhtuski, et esialgu prooviti ise hakata rahakotte tootma, seejärel aga otsustati sobiva rahakoti leidmisel teha kannapööre ja hakata neid hoopiski veebipoe kaudu vahendama. Tänaseks on mõningane kogemus on andnud piisavalt innustust, et peagi tootearenduse juurde tagasi pöörduda.

Miks sa otsustasid ettevõtjaks hakata?

“Avastasin paari aasta eest, et suurem osa mu väga headest sõpradest on sellise elustiili valinud ja tahtsin seda järgi proovida. Teadsin, et olen noorpõlve saanud veeta hästi osaliselt tänu sellele, et minu isa oli ettevõtluses edukas. Otsustasin, et tahan ka ennast proovile panna, et nii endale kui ka oma lastele samamoodi head elu pakkuda.” Enne ettevõtte käivitamist sündis Miku perre laps. Mikk ütleb, et lapse kasvatamise ja ettevõtte käivitamise vahel on päris palju sarnasusi: “Vaja on mõista, et mitte küll iga päev, ent piisavalt tihti on nii ettevõtte loomine kui lapse saamine lust ja lillepidu. Isiklik kogemus näitab, et on täiesti võimalik teha mõlemad sammud – ettevõte ja juurdekasv – sarnasel ajal.”

Mis on su eesmärk ettevõtjana?

“Olen pärit sellest põlvkonnast, kelle jaoks kasum on ettevõtlusega kaasnev tulemus, mitte eesmärk omaette. Minu peamine soov on tõestada, et suudan teistele midagi väärtuslikku pakkuda ning probleeme lahendada. See saavutuse ja vabaduse tunne, mida ettevõtlus annab, on võrreldamatu igasuguse muu tööga.” Vabaduse tunde andis Kukkur.ee esimese rahakoti tellimuse kohalejõudmine – siis sai selgeks, et nüüd ollakse rahakotiäri omanikud! “Sellest hetkest alates oli meie veebipood justkui käega katsutav”, sõnab Mikk.

Loe Kukkur.ee tegemistest lähemalt nende Blogist ja soeta nutikas rahakott endale siit.

Share

Jäta oma kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *